Warsztaty z projektowania systemów zarządzania kosztami w podmiotach leczniczych

Krótki Opis: Celem warsztatów jest przedstawienie metodologii budowania koncepcji zarządzania kosztami w podmiotach leczniczych bazującego na unikalnej synergii modelu TD-ABC z dedykowanym systemem informatycznym. 

Data i miejsce: Zgodnie z ustaleniami z klientem. Prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny.

Prowadzący: Dr Paweł Warowny, dr Marcin Pielaszek

Sposób prowadzenia zajęć: Zajęcia składają się z części prezentacyjnych oraz części warsztatowych. W częściach warsztatowych zajęcia prowadzone są m.in. na komputerach wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Organizatorzy warsztatów zapewniają salą wyposażoną w komputery przenośne z zainstalowanym oprogramowaniem. Nie wymagamy, aby uczestnicy zajęć posiadali zaawansowaną wiedzę informatyczną. Warsztaty prowadzone są tak, aby każda osoba potrafiąca obsługiwać popularne systemy operacyjne takie jak Microsoft Windows lub MacOS X mogła na bieżąco wykonywać niezbędne zadania warsztatowe.

Cel warsztatów: Celem warsztatów jest przedstawienie metodologii budowania koncepcji zarządzania kosztami w podmiotach leczniczych bazującego na unikalnej synergii modelu TD-ABC z dedykowanym systemem informatycznym. W oparciu o rozbudowane studium przypadku uczestnicy warsztatów poznają najważniejsze zależności między sposobem funkcjonowania podmiotu leczniczego a ponoszonymi przez niego kosztami oraz poziomem rentowności.

Program szkolenia

  1. Znaczenie informacji o kosztach w zarządzaniu podmiotem leczniczym.
  2. Model rachunku kosztów działań sterowanego czasem (Time-Driven Activity-Based Costing) dla podmiotów leczniczych.
  3. Znaczenie systemów informatycznych gromadzących informacje o leczeniu pacjenta (systemy informatyczne w części białej) dla potrzeb budowania skutecznego systemu zarządzania kosztami.
  4. Identyfikacja procedur medycznych i osobodni hospitalizacji w podmiocie leczniczym. Definiowaniem informacji w systemie informatycznych w oparciu o studium przypadku.
  5. Identyfikacja zasobów ekonomicznych w podmiocie leczniczym. Definiowanie zasobów ekonomicznych w systemie informatycznym w oparciu o studium przypadku.
  6. Kalkulacja kosztów zasobów ekonomicznych w systemie informatycznym przy wykorzystaniu studium przypadku.
  7. Wykorzystanie informacji o zasobach ekonomicznych w zarządzaniu podmiotem leczniczym. Analiza danych ze studium przypadku
  8. Kalkulacja kosztów pacjentów w podmiocie leczniczym w systemie informatycznym. Analiza danych ze studium przypadku.
  9. Analiza raportów rentowności poszczególnych pacjentów połączona z symulacjami zarządczymi.

Grupa docelowa: Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych tematyką kosztów pacjentów oraz zarządzania kosztami w podmiotach leczniczych (m. in. kalkulacją kosztów niewykorzystanego potencjału oraz gotowości). Warsztaty szczególnie polecamy dla: dyrektorów szpitali, dyrektorów medycznych, pracowników działów zajmujących się kalkulacja kosztów leczenia, osób zarządzających oddziałami (ordynatorzy, pielęgniarki oddziałowe, kierownicy oddziałów).

System informatyczny: W trakcie szkolenia wykorzystujemy oprogramowanie dedykowane do wsparcia realizacji nowoczesnych rozwiązań rachunku kosztów „OPTICO - Symulator Kosztów” dostarczony przez firmę BMM Sp. z o.o. Więcej

BMM Sp.z o.o.

Informacje porządkowe: Warsztaty trwają dwa dni i obejmują łącznie 18 godzin lekcyjnych  (każdego dnia po 6 godzin lekcyjnych z przerwami).

Zapytaj o to szkolenie

tel. 22 490 39 33
kom. 532 264 955
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.